piątek, 15 lipca 2011

MMORPG - czyli w co warto zagrać podczas wakacji

Witam, chciałbym przedstawić Wam mały ranking gier MMORPG, w które warto zagrać podczas tegorocznych wakacji.
------------------------------------------------

Na miejscu pierwszym uplasował się znany już wszystkim World Of Warcraft, tym razem ze swoim trzecim najnowszym dodatkiem Cataclysm. Nie będę opisywać całej serii WoWa, ponieważ prawie każdy wie coś na jej temat. Opiszę tylko najnowszy dodatek.
W dodatku gracz otrzymuje do wyboru dwie nowe rasy: Gobliny należące do hordy oraz Worgeni, którzy stoją po stronie przymierza.
Ważną zmianą jest również podniesienie maksymalnego poziomu doświadczenia do 85 levelu oraz ulepszony system rozwoju postaci  m.in system telentów.
W najnowszym dodatku WoWa mamy do dyspozycji setki nowych questów, które jak zwykle są bardzo ciekawe. Tak więc gra szybko nam się nie znudzi. Jedynym minusem tej gry jest: Abonament, który musimy kupić raz na jakiś czas. 


DC Universe Online to kolejna ciekawa gra MMO stworzona przez firmę Sony Online Entertainment. W trakcie gry tworzymy własną postać posiadającą różne nadprzyrodzone umiejętności t.j. latanie, wysokie skoki itp. Najważniejszą rzeczą jest wybranie strony konfliktu, od niej zależy nasza przyszłość. Możemy walczyć u boku supermana (dobro) lub Jokera (zło). W grze mamy bardzo duża ilość questów, które otrzymujemy od naszych komiksowych bohaterów. Z biegiem czasu nasza postać staje się coraz silniejsza, możemy podwyższać poziom nabytych już umiejętności, lub nabyć nowe. 
Grafika w DC Universe jest bardzo szczegółowa, co za tym idzie gra ma wysokie wymagania sprzętowe:
Dual Core 2.4 GHz, 2 GB pamięci Ram, karta graficzna 512 MB


RIFT to gra stworzona przez studio Trion Worlds, w której wcielamy się w jednego z bohaterów i walczymy złemu bóstwu. Podczas rozgrywki możemy wybrać jedną z dwóch frakcji: Strażników, którzy stoją po stronie dobra oraz Buntowników stojących po stronie zła. W grze mamy do wyboru cztery klasy postaci: wojownika, maga, kleryka i łotra a każda z nich posiada różne umiejętności. Jak zwykle mamy tu do dyspozycji wiele questów, za które otrzymujemy punkty doświadczenia, oprócz nich w grze jest również tzw. system inwazji, podczas których nasza kraina zostaje nawiedzona przez różne bestie, które atakują nas jak i innych graczy. Gra posiada wyjątkowo atrakcyjną oprawę graficzną, ale niestety również dość wysokie wymagania:
Core 2 Duo 2.2 GHz, 2GB pamięci Ram, karta graficzna 512 MB na poziomie Geforce GTS 250


World Of Tanks to darmowa gra MMO stworzona przez studio Wargaming.net. Jak sama nazwa wskazuje gra koncentruje się na bitwach pomiędzy czołgami. Mamy tu do dyspozycji ponad 150 modeli różnych czołgów, niszczycieli oraz artylerii samobieżnych pochodzących m.in. z okresu II Wojny Światowej. W trakcie gry stajemy się dowódcą czołgu,który następnie możemy ulepszać i rozwijać. Ta gra to mieszanka gatunków symulacji, strategii oraz MMO. Duży nacisk położono na współpracę z innymi graczami, ponieważ sami możemy nie dać sobie rady.


Final Fantasy XIV to czternasta odsłona jednej z najbardziej popularnych serii gier RPG tworzonej przez firmę SquareSoft. Produkt ten oferuje rozgrywkę sieciową dla tysięcy graczy na całym świecie, a fabuła rozgrywki opiera się na  Final Fantasy XI. Jest to bardzo dobra gra dla każdego fana gatunki jak i całej serii Final Fantasy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz