sobota, 16 kwietnia 2011

Counter Strike stare ale... jare??

Wielu z starszych panów jak i również pań kojarzy tą grę z lat 98-99. Bo właśnie wtedy miała swój początek. Latami gra zyskiwała zwolenników jak i krytyków. Zastanówmy się dlaczego gra nie szczycąca grafiką czy fabułą osiągnęła tak wiele?
Counter Strike 1.6 jest grą która stoi na szczycie rankingów gier online. Ogromna ilość graczy umacnia tą pozycje. Dla niektórych to wydaje się dziwne. Dlaczego gra z lat 90-dziesiątych nadal jest tak popularna? Produkt powstały w czasie świetności Half-Life, uzyskał od razu wielu zwolenników. Gra umożliwia bezpośrednią rywalizację z innymi graczami. Dostarcza adrenaliny, odpręża.
W końcu z czasem Valve wprowadziło na rynek produkt Steam, który tak na dobrą sprawę "zarządza" produktami Valve. Pilnuje oryginalności gry oraz co najważniejsze zapobiega użyciu wspomagaczy. Niestety nie działa to na zasadzie uniemożliwienia instalacji wspomagacza, a banuje konto Steam gracza po wykryciu wspomagacza. Bardzo często odbywa się to z opóźnieniem.
Dzięki oprogramowaniu Steam można było rozgrywać "fer" mecze, sparingi itp. Powstały Ligi E-Sportu związane bezpośrednio z CS 1.6. Największą taką ligą mającą w swoim asortymencie CS jest ESL. Oczywiście mówię tu o ligach dostępnych dla zwykłych graczy. Są również zawodowe ligi CS. Tak dobrze słyszycie, jest to również w swoim rodzaju zawód. Gracze profesjonalni grają z zagranicznymi zespołami. Polska bardzo często zajmowała podium w światowych rywalizacjach.
Powstały również przeróżne strony gromadzące graczy. Tak zwane Sieci Serwerów, gromadzą fanów tej gry. Dysponują one bardzo często profesjonalnie wykonanymi serwerami. Jedną z takich sieci jest HosT-ArenaCS. Lecz niestety zawsze tak jest. Wielokrotnie są to Serwery na których możliwa jest gra na wspomagaczach.
Więc dlaczego ta gra przyciąga tylu graczy? Ponieważ jest daje emocje, adrenalinę i rywalizację. Poza tym dla młodszych graczy liczy się to że kolega gra.
Nie pozostało mi nic innego jak zaprosić was do gry.
Counter Strike 1.6 gra dla każdego.
---


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz