sobota, 16 kwietnia 2011

Darmowe gry MMORPG, a dysponowanie czasem

Gry komputerowe zabierają nam coraz więcej czasu. Czasami zapominamy już o realnych świecie, zagłębiając się w fantastyczny świat gier MMORPG, a kiedy już całkiem poświęcimy się grom RPG zaczynamy nawet zapominać o naszych obowiązkach, pracy itp...

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym ile czasu zabierają Wam darmowe MMORPG? Jak wiele godzin spędzacie przed monitorem komputera grając w swoją ulubioną grę? Czy nie jest to być może zbyt wiele? Czy nie zaczynacie odkładać pewnych spraw dla gry? Na pewno każdy racjonalnie myślący człowiek zastanawiał się, chociaż raz nad tym, czy nie przesadza z czasem spędzanym przed komputerem. Jednak czy ktoś z Was wyciągnął jakiekolwiek wnioski z tychże przemyśleń? A może ktoś zwracał Wam uwagę o to, że zbyt długo siedzicie przed komputerem? Uważam, że nie jeden raz słyszeliście to chociażby od znajomych.
     Otóż gry MMO posiadają pewną charakterystyczną cechę, która nazywa się "czasochłonność" czy też potocznie "zabijacz czasu". Te gry z dnia na dzień, z godziny na godzinę zaczynają władać naszym czasem, a my bez żadnych skrupułów poddajemy się temu, zamiast ograniczyć czas przed komputerem, chociaż o parę godzin. Będzie to pomocne i dla naszego zdrowia, wzroku, a także znajdziemy czas na pracę, znajomych. Nauczymy się zarządzać swoim czasem. Otóż naszych znajomych, pracy i innych hobby... nic nam nie zastąpi... Gry natomiast w końcu się skończą lub znudzą. Gry nie zapewnią nam rozrywki, pieniędzy, ogólnego utrzymania, a co najważniejsze nie dadzą nam zdrowia - a wręcz przeciwnie.
     Osobiście uważam, że każdy z nas powinien umieć gospodarować swoim czasem i posiadać umiejętność znajdywania czasu na wszystko, tzn. darmowe MMORG, znajomi, praca, obowiązki itp. Drodzy czytelnicy, pamiętajcie, nie zatraćcie się całkowicie w sztucznej rzeczywistości i gdy za oknem piękna pogoda - wyjdźcie, choć na pół godziny. Życzę powodzenia w gospodarowaniu Waszym czasem!
---


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz